Deska podłogowa a zwierzęta domowe

Właściciele zwierząt nie muszą rezygnować z luksusu posiadania podłogi drewnianej. Trzeba jedynie ochronić ją przed zniszczeniem i zarysowaniem.

Przeciwnikami podłogi drewnianej są zdecydowanie pazury czworonogów. Mogą one trwale uszkodzić podłogę drewnianą. Nie trzeba jednak z niej rezygnować. Wystarczy zdecydować się na jej lepsze wykończenie.

Trwała podłoga drewniana

Jeżeli posiadasz zwierzęta, musisz bardzo dużą uwagę zwrócić na gatunek drewna, z którego powstanie podłoga. Na pewno nie są polecane miękkie gatunki drzew iglastych, ponieważ zostaną one szybko zarysowane przez pazury czworonogów. Najlepiej jest zdecydować się na twarde gatunki takie, jak buk, dąb, jesion. Najlepsze są oczywiście podłogi z drogiego drewna egzotycznego m.in. marbau, wenge czy teak.

Drewno egzotyczne do domu ze zwierzętami

Inwestując w podłogę z drewna egzotycznego masz pewność jej trwałości, odporności na uszkodzenia, jak i na wilgoć. Jest ona bardzo odporna na zarysowania, a to w przypadku zwierząt ma bardzo duże znaczenie. Podłogi egzotyczne dostępne są w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, wyróżniają się także bogatym usłojeniem.

Właściwie zabezpieczona podłoga drewniana

Istotne jest, aby podłogę drewnianą właściwie zabezpieczyć przed zwierzętami. Można zdecydować się m.in. na lakierowanie lub olejowanie. Powłoka chroni przed plamami, a także pazurami czworonogów. Podkreślony zostaje także naturalny charakter powierzchni.

Nie musisz rezygnować z podłogi drewnianej, jeżeli kochasz zwierzęta. Te oba aspekty można bez większych przeszkód połączyć.