Drewniana deska podłogowa a ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest sporym udogodnieniem, z którego chce skorzystać coraz więcej osób. Wiele osób zastanawia się, czy można to rozwiązanie zastosować pod drewnianą podłogą.

Jest możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego pod drewnianą podłogą. Trzeba jedynie wybrać materiał odporny na wypaczenia, spełniający odpowiednie warunki pod względem budowy.

Gatunki drewna dopasowane do ogrzewania podłogowego

Wodne ogrzewanie podłogowe umożliwia zastosowanie wielu drewnianych desek podłogowych, trzeba wybierać te odmiany, które mają duży współczynnik skurczu i pęcznienia. Na pewno dobrą inwestycją będą deski jesionowe, bukowe, klonowe, brzozowe, grabowe. Można także postawić na gatunki egzotyczne.

Kwestie techniczne istotne przy ogrzewaniu podłogowym pod drewnianymi deskami

Trzeba dotrzymać wielu ustaleń technicznych, aby przygotować właściwy podkład pod ogrzewanie podłogowe. Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej ekipy mającej w tym zakresie duże doświadczenie. Równie ważny jest precyzyjny montaż, zastosowanie odpowiednich materiałów, jak i wykończenie systemu wraz z montażem podłogi drewnianej. Te wszystkie kwestie połączone w całość umożliwią stworzenie systemu działającego niezawodnie przez lata.

Ogrzewanie podłogowe jest sporym udogodnieniem, należy się na nie zdecydować dla własnego komfortu. Na szczęście rozwój techniki pozwala na jego zastosowanie pod podłogą drewnianą, bez żadnych negatywnych konsekwencji.