Panele winylowe, jak wybrać dobrze

Rodzaj wybranego materiału podłogowego powinien być odpowiedni do funkcji i wyglądu pomieszczenia, nawet jeśli jest on stosowany z materiałami wodoodpornymi.

Podłogi winylowe, które mogą wyglądać jak drewno lub płytki przy niższych kosztach niż te materiały, stały się popularne w ostatnich latach. Jednak dostępne wybory mogą utrudnić podjęcie decyzji, jaki rodzaj winylu jest dla Ciebie odpowiedni.

W jakim pomieszczeniu chcemy ułożyć podłogę?

Wybierając rodzaj podłogi winylowej, ważne jest, aby rozważyć cel pomieszczenia. Podłogi w restauracji, biurze, sklepie lub salonie fryzjerskim powinny być w stanie wytrzymać duży ruch, a jednocześnie wyglądać atrakcyjnie; podłogi w sypialniach i kuchniach muszą być wystarczająco trwałe dla takich rzeczy jak przygotowanie żywności i środki czyszczące; a podłogi w łazienkach potrzebują wodoodpornych właściwości.

Wodoszczelność podłóg winylowych.

Podłogi winylowe są wodoodporne, a wiele podłóg winylowych ma specjalny rodzaj mechanizmu blokującego, który zapobiega przesiąkaniu wody przez szczeliny.

Jeśli marzysz o ułożeniu identycznej podłogi w każdym pomieszczeniu – w tym w kuchni lub łazience – odporność na wodę jest jedną z korzyści, które płyną z tego typu paneli.

Wilgoć z “mokrych” pomieszczeń nie spowoduje ich pęcznienia, co czyni je idealnymi do takich miejsc.