Podłogi dębowe, dlaczego to dobry wybór?

Wybór odpowiedniej podłogi jest trudnym zadaniem, ze względu na dużą liczbę dostępnych opcji, a także dlatego, że musimy zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale także na przystępną cenę. Niestety wybór najtańszej opcji nie ma sensu, gdy można uzyskać znacznie lepszą jakość za tę samą lub mniejszą cenę, jeśli wiemy, czego dokładnie szukamy.

Podłoga to inwestycja

Podłogi to z pewnością coś, w co warto zainwestować. Czyni ona nie tylko przestrzeń bardziej atrakcyjną, ale także łatwiejszą i tańszą w utrzymaniu. Dobrej jakości podłoga sprawdza się w niemal każdym schemacie aranżacyjnym – od tradycyjnej architektury po nowoczesny styl farmhouse!

Dąb jest powszechnie znany jako jeden z najbardziej trwałych gatunków drewna. W rezultacie, dębowa podłoga będzie prawdopodobnie trwała niezwykle długo – co jest ważnym czynnikiem przy rozważaniu tego typu materiału.

Lepsze niż tradycyjne podłogi

Deski dębowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych podłóg z drewna twardego, ponieważ zachowują swoje walory użytkowe i estetyczne, jednocześnie chroniąc środowisko naturalne. Wierzchnia warstwa każdej deski wykonana jest ze szlachetnego drewna dębowego, które charakteryzuje się wyższą odpornością na ścieranie niż znajdujące się pod nim drewno miękkie lub twarde.