Tarasy kompozytowe – co trzeba o nich wiedzieć

Wykonując taras bardzo często wybieramy deski kompozytowe, które przypominają naturalne drewno. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. Ważne jest tylko, aby wybrać ich odpowiedni rodzaj.

Deski kompozytowe to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie do tworzenia tarasów. Dobrze wyglądają i nie wymagają konserwacji, dzięki czemu idealnie nadają się do budowy efektownego tarasu.

Deski kompozytowe z PCV

Ze względu na swoje doskonałe właściwości cieszą się dużym zainteresowaniem. Są mało nasiąkliwe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, co sprawia, że są również długowieczne – nie ścierają się. Ich trwałość jest wyjątkowa: powierzchnie te wykazują bardzo wysoką odporność na grzyby lub inne bakterie, które mogłyby próbować się na nich rozwijać.

Deski kompozytowe z PP i HPDE

Ten rodzaj płyty jest mniej trwały niż płyty PCV, ponieważ łatwo pęka w niskich temperaturach, a po podgrzaniu ulega zniekształceniu.

Podatny jest również na zarysowania powierzchni metalowymi nogami krzeseł.

Zalety tarasów kompozytowych

Jeśli wybierzesz wysokiej jakości materiały na swój taras, nie będzie on wymagał konserwacji, a jego powierzchnia będzie jednolita. Układanie odbywa się również sprawnie, co przekłada się na ilość zadowolonych Klientów.